Green Stuff World Wałek do Wzorów ALIEN HIVE

Green Stuff World Wałek do Wzorów ALIEN HIVE
Cena: 64,00 zł z VAT (52,03 zł netto)
szt
Green Stuff World Wałek do Wzorów ALIEN HIVE

Teksturowane wałki zdolne do odciskania ciągłego, powtarzającego się wzoru na glinie i masach. Wykonane z przezroczystego tworzywa PMMA o niesamowitych właściwościach nieprzywierających.

Długość: 14'50 cm
Średnica: 2'5 cm

Jak używać:

1 - Odpowiednio wymieszaj masę/glinkę, aż będzie gotowa zgodnie z zaleceniami producenta.

2 - Rozłóż masę/glinkę na powierzchni, która ma być fakturowana. Aby uzyskać optymalne rezultaty, upewnij się, że masz gładką i równą powierzchnię przed wyciskaniem za pomocą wałków.

3. - W zależności od rodzaju masy/gliny, zaleca się zwilżenie wałka, aby zapobiec przywieraniu.

4. - Powoli przesuwaj wałek, wywierając równomierny nacisk we wszystkich punktach, aby uzyskać równomierną teksturę.

5 - Odetnij nadmiar masy/gliny ostrym nożem. Zaleca się to zrobić po wyschnięciu, aby uniknąć deformacji masy.

Materiały:

Na rynku dostępnych jest wiele różnych mas i glinek, i wszystkie z nich mogą być fakturowane przy użyciu odpowiedniej techniki.

Zwykle glina polimerowa (typu Fimo lub Sculpey) jest dość łatwa w pracy z tymi wałeczkami, ponieważ pozwalają one na łatwą korektę błędów przed ich wypaleniem.Jeśli celem jest wykonanie teksturowanych podstaw, zalecamy użycie podstaw MDF, ponieważ można teksturować glinkę polimerową bezpośrednio na podstawie MDF, a następnie umieścić wszystko w piekarniku, w tym podstawę. Czas pieczenia tych glinek wynosi około 15 minut w temperaturze 150ºC. Drewno MDF może pozostawiać lekki zapach podobny do zapachu opiekanego chleba, ale nie martw się, nie spali się!

W przypadku mas epoksydowych istnieje wiele technik, które pozwalają osiągnąć podobne rezultaty. Dobrą rzeczą jest to, że nie trzeba ich wypiekać, więc można je nakładać bezpośrednio na plastikowe podstawy.

W przypadku szpachli Green Stuff, która jest szczególnie lepka, przed teksturowaniem należy lekko zwilżyć szpachlę lub wałek do ciasta wodą. Można również zmniejszyć lepkość poprzez nałożenie talku

Inne masy epoksydowe, takie jak na przykład Milliput, są także odpowiednie, ale nie zalecamy ich zbytniego zwilżania, ponieważ utrudni to pracę. Ponadto, jeśli mieszanina jest zbyt lepka, lepiej jest kontynuować ugniatanie, aż lepkość zniknie.

W przypadku tego typu mas epoksydowych bardzo ważne jest prawidłowe czyszczenie wałków po użyciu.

Komentarze i opinie:
Najpopularniejsze produkty
Nr telefonu
22 77 37 861 lub 510 339 338 sklep@artequipment.pl pn-pt: 9:00 - 18:00 / sb: 9:00 - 13:00
dotpay PayPal VISA Master Card
DPD GLS Poczta Polska DHL

© ArtEquipment - Internetowy sklep dla plastyków. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie KQS.store : Realizacja: